cyklinowanie parkietu

Parkiet wiecznie żywy

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego parkiety nigdy nie wyszły z mody? Dlaczego tak wiele osób woli stare, prawie stuletnie podłogi zamiast nowych? Odpowiedź jest bardzo prosta, one są ponadczasowe i praktyczne. Właśnie to, że wytrzymują taki długi okres czasu daje im przewagę.

Cyklinowanie parkietu jest niezbędne

cyklinowanie parkietuDodajmy jeszcze do tego cyklinowanie. Nie wiem, czy wiecie, ale cyklinowanie parkietu w Bydgoszczy, w mieście tym znajdziemy najwięcej cykliniarzy, w odpowiednich upływach czasu sprawia, że nasze parkiety są w stanie wytrzymać przez wieki i zawsze będą wyglądały jak nowe. Cyklinowanie podłóg oczywiście nie dotyczy tylko parkietów, można również cyklinować panele, ale koniecznie musza być drewniane. Dodatkowo wracając do parkietów jest ich tyle rodzajów i odcieni, że można z nich ułożyć na prawdę wspaniałe wzory, które nadadzą uroku i charakteru naszemu mieszkaniu. Najbardziej popularne gatunki drzew wykorzystywane do produkcji parkietów w europie to: dąb, jesion, buk, klon, czereśnia czy grab. Parkiety jednak posiadają również swoje wady, jeżeli dostanie się do nich wilgoć mogą się rozejść, brzegi desek mogą się wyłódkować, lakier zejść z powierzchni a cała podłoga zmatowieć. Wszystko zależy od użytkowania podłogi, konserwacji jej i poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Osobiście mieszkam w domku parterowym o dość dużej powierzchni i efekt położenia parkietu w salonie na kształt gwiazdy daje niesamowity efekt.

 

Podłogę kładła mi firma z Bydgoszczy, która jest liderem w tej dziedzinie. Jestem bardzo zadowolony z ich usług, praktycznie każdy pokój, oprócz łazienki i kuchni mam zrobiony w parkiecie. Dodatkowo mają bardzo przystępne ceny.