Otwieranie hotelu jako pomysł na biznes

Chyba każdy człowiek marzy o tym aby stać się inwestorem. Ja tak na prawdę pierwszy kapitał zdobyłem na giełdzie. Tam nauczyłem się podstawowych zasad jakie rządzą rynkiem. Niestety była to na początku bardzo bolesna nauczka, ponieważ musiało minąć wiele lat zanim zacząłem zarabiać w ten sposób.

Nie wiedziałem jak się otwiera hotel 

jak otworzyć hotelGdy się w końcu udało chciałem czegoś więcej. Wiedziałem, że chcę pomnażać swój majątek i zajmować się własnymi inwestycjami. Podczas rozmowy z moim doradcą finansowym dowiedziałem się, że coraz więcej osób wkłada swoją gotówkę w hotele. Na początku uznałem to za bardzo kiepski pomysł. Ja tak na prawdę nie miałem zielonego pojęcia jak otworzyć hotel. Kojarzyło mi się to ze sporymi nakładami dokumentów oraz dokumentacji. Uznałem, że muszę poczekać z tym pomysłem. Jednak w moim mieście nadarzyła się prawdziwa okazja. Mogłem wybudować hotel w centrum miasta, ponieważ mój znajomy chciał sprzedać działkę w pięknej lokalizacji. Zauważyłem w tym prawdziwą okazję i szybko zareagowałem. Tego nauczyłem się na giełdzie. Może nie wiedziałem do końca jak otworzyć hotel ale znałem się na biznesie. Mogłem bez żadnego problemu zatrudnić jakąś odpowiedzialną osobę, która chciałaby podjąć ze mną współpracę. Musiałem tylko poczekać odpowiednią ilość czasu. Jedna z osób, które się na tym znają sama zgłosiła się do mnie i zachęcała do projektu. Miała pod ręką pewnego architekta, który stworzył odważny projekt i szukali człowieka, który w to wejdzie. Ja nie wiedziałem co o tym myśleć. 

Ja jednak chciałem chwilę poczekać i skontaktować się z własnymi doradcami finansowymi. Budowa własnego hotelu była odważnym krokiem. Zwłaszcza wtedy gdy nie miało się zielonego pojęcia o funkcjonowaniu hotelu. Miałem nadzieję, że jakoś to ze sobą pogodzę.