13 września 2017 Budownictwo 0

Obecnie można skorzystać z różnych metod ogrzewania domów i mieszkań. Jeszcze nie tak dawno temu największą popularnością cieszyło się ogrzewanie elektryczne i ogrzewanie olejowe. Dzisiaj stawia się przede wszystkim na ekologiczne rozwiązania.

Pompa zasilana elektrycznie o niskich kosztach eksploatacji

pompy ciepła lublinWśród nich z pewnością warto wyróżnić pompy ciepła, które generują spore oszczędności związane z ogrzewaniem pomieszczeń. Stosowanie pomp ciepła daje głównie korzyści ekonomiczne. Pompy nadają się idealnie do budynków dużych, w których zużywa się sporo energii cieplnej właśnie na ogrzewanie. Aktualnie jest to zdecydowanie najtańszy sposób ogrzewania domów i mieszkań. Roczny koszt takiego ogrzewania w przypadku dużych powierzchni do 200 m2 nie przekracza ok. 2000 złotych. Może on być o wiele niższy – wszystko zależy od tego, jak będzie wykorzystywana pompa. Takie pompy ciepła lublin są urządzeniami wielofunkcyjnymi, a więc spełniają różne zadania. Zimą pompa ciepła będzie ogrzewać pomieszczenia, a z kolei latem pompa ciepła może działać jak klimatyzacja i sprawi, że w pomieszczeniach będzie chłodno i przyjemnie. Pompa ciepła może dodatkowo działać jako rekuperator. Te stosowane są w klimatyzacji, a ich zadaniem jest osuszanie powietrza. To jeszcze nie wszystko. Pompa ciepła jest urządzeniem, które nie wymaga żadnej obsługi – jest zaprogramowane tak, by dostosowywać się do pory roku, warunków pogodowych na zewnątrz budynku.

Pompa ciepła zasilana jest elektrycznie, ale nie należy się obawiać, że będzie ona zużywać sporo prądu. Jeśli nikogo nie ma w domu, pompa ciepła automatycznie się wyłącza. Najlepiej umieścić pompę ciepła w osobnym małym pomieszczeniu, chociaż dzisiaj powstają już takie pompy ciepła, które praktycznie nie wydają z siebie żadnych dźwięków w trakcie pracy, są po prostu ciche.