Nowoczesne pergole tarasowe – zalety

W polskich domach jednorodzinnym pergole tarasowe królują już od pewnego czasu, jednak do tej pory najczęściej można było spotkać takie z drewna, a ostatnio coraz liczniej wybierane są bardziej nowoczesne rozwiązania. Jakie więc pergole można spotkać dzisiaj, i jakich materiałów używa się do ich budowy?

Więcej o nowoczesnych pergolach tarasowych

nowoczesne pergole tarasoweNajważniejszym założeniem nowoczesnych pergoli tarasowych jest to, aby były one z jednej strony estetyczne a z drugiej minimalistyczne. Kontrukcja takich budowli jest zazwyczaj aluminiowa, co zapewnia jej dużą wytrzymałość na wszelkie, zwłaszcza nieprzyjazne, warunki atmosferyczne. W wielu modelach, dach zbudowany jest z obracanych automatycznie paneli, dzięki czemu jesteśmy w stanie konstrolować ilość światła dostającego się do wewnątrz, co jest bardzo pożyteczne, szczególnie w sezonie letnim. Nowoczesne pergole tarasowe są bardziej uniwersalne, niż tradycyjne pergole drewniane, dlatego też będą pasować do większej ilości elewacji. Sposobają się one również amatorom bardziej minimalistycznych designów. Najczęściej można spotkać takie nowoczesne pergole w kolorze szarym, siwym, białym czy też czarnym. Ich dużą zaletą jest również fakt, że mają one wbudowane oświetlenie punktowe, dzięki czemu możemy korzystać z uroków pergoli także w nocy. Dodatkowe źródła prądu pozwalają również udekorować pergolę w okresie świątecznym pięknymi światełkami.

Trzeba przyznać, że pergole tarasowe to przepiękne miejsca, które na pewno dodadzą naszej posesji uroku. Można powiedzieć, że stanowią one przedłużenie salonu łącząć do bezpośrednio z ogrodem. Dobrze zaprojektowana i ozdobiona pergola może stać się ulubionym miejscem w naszym domu, nie tylko w sezonie letnio-wiosennym, ale też w okresie zimowym.