Nowe oświetlenie w postaci latarni

 

W ubiegłym miesiącu rozpoczął się remont naszej willi, którą zamieniamy na restauracje połączoną z salą weselną. Willa jest na tyle duża, że postanowiliśmy zaopatrzyć ją również w okazyjny hotel dla gości. Na piętrze znajdzie się więc pięć mniejszych pokoi i jeden apartament. Dużym wyzwaniem będzie na pewno cała okolica willi. Wokół niej znajduje się bowiem piękny park.

Magiczny klimat dzięki latarniom

latarnie metalowePół roku temu udało się nam zakupić zabytkową wille nad jeziorem i z pięknym parkiem. Willa jest w bardzo dobrym stanie, jednak nasza koncepcja, aby powstała w niej restauracja i sala weselna wymaga kapitalnego remontu. Już go zaczęliśmy i wszystko idzie zgodnie z planem. Większym wyzwaniem będzie otoczenie willi. Park wymaga odświeżenia, gdyż jest mocno zaniedbany. Postanowiliśmy stworzyć w nim romantyczny ogród, a jedną z głównych ról ma grać oświetlenie. Ustaliśmy, że najlepiej będą prezentowały się latarnie metalowe, w których lampki będą imitowały świece. Początkowo myśleliśmy, żeby metal pokryć czarną farbą, jednak błękitno- metaliczna barwa wygląda niezwykle elegancko wśród zieleni, więc jednak nie będziemy zmieniać koloru. Wszystkie latarnie będą miały wysokość trzech metrów. Dodatkowo w ogrodzie w przy alejach będziemy zawieszać metalowe lampiony, które mają tworzyć magiczny klimat. Latarnie będą oczywiście umieszczone przy wszysttkich ścieżkach tak, aby goście mogli korzystać ze spacerów w parku również wieczorami.

W ramach przygotowań naszej nowo nabytej willi do przyjmowania gości, postanowiliśmy zadbać również o park. Dookoła bowiem znajduje się ogromna, zadrzewiona przestrzeń. Zostanie ona uporządkowana a wzdłuż alejek staną metalowe latarnie. Dodatkowo na drzewach powiesimy również metalowe lampiony.  Wszystko ma tworzyć klimatyczną całość.