Nowa moda wśród właścicieli psów; nosework

Jestem osobą, która od wielu wielu lat żywo interesują się tematyką kynologiczną. Psy; ich anatomia, zachowania, a także charakter to kwestie, którymi zajmuje się na co dzień i jak najbardziej staram się poszerzać własne horyzonty, zapoznając się z literaturą polską, a także zagraniczną. Sama oczywiście także posiadam swojego pupila; labradora i to właśnie z nim udałam się na szkolenie dla psów nosework w Warszawie.

Fachowe szkolenie dla każdego psa, które sprawi mu wiele radości

szkolenie dla psów nosework w WarszawieMożna powiedzieć, że nosework jest dziedziną sportu, na punkcie którego całkowicie oszaleli właściciele psów na całym świecie. Warto jednak chociaż krótko wytłumaczyć na czym owy fenomen polega. Pewnie nie raz widzieliście w telewizji seriale, czy filmy które niemalże ratują ludzkość poprzez swoją pracę w służbach mundurowych, gdzie wyszukują albo zaginionych, albo przestępców, a nawet zakazane substancje. Podobnie sprawa ma się z noseworkiem, jednak zamiast powyżej wspomnianych osób i rzeczy pies szuka określonych przedmiotów po ich zapachu; nie wymaga to praktycznie żadnych kosztów, bo każdy z nas dysponuje czymś co wydziela konkretny zapach, który pies mógłby odnaleźć. Bardzo się ucieszyłam, gdy znalazłam informacje, o tym, że tuż obok mnie odbywa się szkolenie dla psów nosework w Warszawie, gdyż dotychczas tylko o tym słyszałam, a teraz w końcu nadeszła okazja do tego, by na własnej skórze przekonać się o tym, jak owe zajęcia wyglądają.

Udałam się więc z moim psem na pierwsze spotkanie, gdzie podzielono zapachy na różne grupy i należało je prawidłowo wskazać.Jest to doskonała zabawa zarówno dla psa, jak i właściciela ponieważ na tych bardziej zaawansowanych poziomach psy można już łączyć w grupy; wtedy też wyruszają na wspólne poszukiwania.