Najlepsze autka dla dzieci

 

Każde dziecko marzy by mieć autko na akumulator. Takie, które jeździ samo i nie trzeba pedałować. W sklepach z zabawkami i w większych sklepach typu markety znajdziemy bardzo duży wybór takich jeździków na akumulator. Nawet można kupić mini wersje prawdziwych markowych aut czy motorów. Zrobione są one po prostu na wzór swoich dużych odpowiedników. W zależności od funduszy takie autko kupimy od 200 do 700 złotych. 

Cechy dobrych autek dla dzieci

autko na akumulatorPraktycznie wszystkie autka na akumulator mają moc około 25W. Taka wystarcza na około 2 h jazdy. Większość może być sterowana przez rodzica za pomocą pilota. Oczywiście autko na akumulator posiada pedał gazu. To dzięki niemu jest największą frajdą dla dziecka. Wszystkie mają duże plastikowe kola pokryte warstwą gumową dzięki, której nie ślizgają się na kafelkach i tego typu podłożu. Ponad to większość autek posiada sygnały dźwiękowe i świetlne. Najlepsze autka mają klakson i wmontowane melodyjki. Takie jeździki na akumulator przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1-3 lat, maksymalna waga obciążenia to około 20 kg. Autko waży około 6 kg i jest dość lekkie. Dzięki czemu łatwo się je prowadzi oraz można je przewozić w bagażniku samochodu. wszystkie autka mają wmontowane pasy bezpieczeństwa. To jest bardzo ważne by przypinać dzieci podczas jazdy takimi samochodzikami ponieważ dzieci często chcą wstawać itp. Bezpieczeństwo to także kask na głowie.

Najlepszym prezentem na dzień dziecka lub urodziny będzie jeździk na akumulator. Szczególnie chłopcy lubią majsterkować przy samochodach i to oni najczęściej marzą o prawdziwym aucie. Wiele dziewczynek wybiera samochodzik w kolorze różowym. Natomiast chłopcy gustują w autkach czarnych, czerwonych i niebieskich. Użytkowanie autka musi odbywać się przy obecności dorosłych.