Montaż sufitu podświetlanego

 

Podświetlanie sufitu za pomocą nowoczesnych lamp energooszczędnych stanowi niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla przestrzeni prywatnych i biurowych. W wielu wypadkach podświetlanie możemy zaprojektować w odpowiednio dobrany sposób, tak aby podkreślało rodzaj sufitu, jego kształt i wymiary. W jaki sposób możemy zamontować nowoczesne podświetlenie sufitu?

Jak wybrać odpowiednie podświetlenie dla sufitu?

sufit podświetlanySpośród wszystkich dostępnych odcieni podświetleń sufitowych, jednym z najczęściej wybieranych rodzajów jest kolor biały i zimny. Sufit podświetlany tego typu światłem pasuje do wielu wnętrz. Najczęściej możemy podświetlić za jego pomocą wnętrza w typie skandynawskim, gdzie spotkamy się z surowym i ascetycznym wykończeniem. Wiele osób decyduje się także na podświetlanie sufitu za pomocą barw ciepłych. Mogą one rozjaśniać wiele wnętrz, a także współgrać z pomieszczeniami, które są utrzymane w brązowych i pokrewnych im odcieniach. Podświetlenie ciepłe nadaje się idealnie do montażu w pomieszczeniach, wykończonych za pomocą drewna. Oprócz tych dwóch odcieni, bardzo popularne jest także montowanie świateł wielokolorowych, które mogą być umieszczane w pomieszczeniach dziecięcych i młodzieżowych. Oprócz płaskiego sufitu, światła tego typu mogą być montowane także na spadzistych elementach poddaszy i strychu. Do tego celu używana jest najczęściej wielokolorowa taśma RGB.

Montowanie zestawu LED jest połączone także z zainstalowaniem odpowiedniego sterownika z pilotem. Za jego pomocą możemy ustawiać nie tylko odcienie i kolory lamp LED, ale także kontrolować jasność, a także zdalne sterowanie miganiem i rozjaśnianiem całego systemu lamp sufitowych. Dzięki temu możemy kontrolować każdy aspekt pracy lamp LED bez konieczności sterowania bezpośredniego.