Podstawowe wyposażenie każdego domu jest podobne. Każdy w swojej kuchni korzysta z czajnika, piekarnika, czy lodówki. Jednak mało kto zastanawia się nad tym, czemu zawdzięcza się ich estetyczny wygląd i łatwość czyszczenia. Pokrycie przedmiotów codziennego użytku emalią odbywa się przy pomocy specjalnych mieszanin. Proces ich obróbki jest długi.
Powstawanie farb proszkowych
By zabezpieczyć urządzenia codziennego użytku od korozji konieczna jest ich właściwa impregnacja i pielęgnacja. Pierwsza czynność należy do poszczególnych producentów. Stosuje się wówczas substancje o najlepszych właściwościach. Są to między innymi farby proszkowe. Zanim jednak stają się gotowe do zastosowania przechodzą przez różne etapy. W pierwszej kolejności następuje ważenie surowców, na bazie których powstaje farba. Kolejnym krokiem jest wstępne mielenie farb proszkowych. Następnie dochodzi do wytłaczania i powtórnego mielenia, ale już w podwyższonej temperaturze. Tak przygotowane farby są kolejno schładzane, rozdrabniane i ponownie mielone. Dla cząstek, które nie osiągnęły wymaganej wielkości i grubości stosuje się powtórne mielenie, by otrzymać potrzebny granulat. Istnieje możliwość zastosowania każdej z tych czynności do pojedynczych surowców. Jednak potrzeba na to znacznie więcej czasu. Zaletą jest natomiast dokładniejsze przeprowadzenie każdego wymienionego procesu. Wówczas surowce te umieszcza się pod dostosowanymi dozownikami.
Każda poszczególna czynność musi być wykonywana z przestrzeganiem z góry określonych zasad. Jest to warunkiem dopuszczenia powstałych substancji do powszechnego użytku. Gotowymi farbami proszkowymi pokrywa się różne przedmioty. Nie tylko urządzenia codziennego użytku, ale i części samochodowe, maszyn rolniczych, czy motocykli.