Makijaż oka przy użyciu bazy do cieni

Aby wyczarować piękne makijaże oka, warto mieć w swojej kosmetyczce bazę pod cienie. Bez nich tworzenie wymyślnych kompozycji może być nieco utrudnione. W sytuacji gdy chcemy połączyć większą liczbę cieni, baza jest konieczna, aby można było je ładnie zblendować i cieszyć się oszałamiającym efektem.

Dlaczego warto używać bazy pod cienie?

baza pod cienie catricePrzede wszystkim dlatego, że dzięki nim nakładanie cieni i tworzenie z nich spójnych kompozycji staje się znacznie łatwiejsze. Baza zapobiega bowiem zbieraniu się cieni w załamaniu powieki, a także podbija ich pigmentację. Dzięki bazie dużo łatwiej więc zblendować ze sobą cienie bez ryzyka stworzenia plamy i bez konieczności nakładania walki z pędzlami, aby uzyskać pożądaną pigmentację. W dodatku przylepione do bazy cieni nie osypują się tak bardzo, jak wtedy gdy nakładane są na „gołe” oko. Użycie bazy do cieni może więc pomóc zaoszczędzić czas i nerwy. Wielkim plusem jest również z pewnością utrwalenie makijażu oczu, warto więc się zdecydować na bazę, gdy mamy zaplanowaną ważną imprezę okolicznościową i chcemy prezentować się jak najlepiej całą noc! Jaką bazę wybrać? Najlepiej taką, która jest dobrej jakości, ale też w korzystnej cenie. Taką właśnie jest baza pod cienie Catrice. W dodatku jest to firma cruelty-free, czyli nie testuje swoich produktów na zwierzętach. W związku z tym każda kobieta, która lubi makijaż oczu, a los zwierząt nie jest jej obojętny, powinna mieć ten produkt w swojej kosmetyczce.

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś bazy pod cienie, gdy z niej skorzystasz, nie będziesz sobie wyobrażać, jak makijaż można było wykonać bez niej. To niewątpliwie ogromne ułatwienie w nakładaniu i blendowaniu cieni, dzięki któremu można wyczarować piękne makijaże oka, które wytrzymają w każdych warunkach.