Lekki, trójkołowy rowerek

Pierwszym rowerkiem jaki możemy dać dziecku, jest rowerek biegowy, który nie posiada pedałów, ani łańcucha. Jest on przeznaczony dla dwu, trzylatków. Później możemy go zamienić na trójkołowy rowerek z pedałami.

Specyfikacja trójkołowych rowerków dla dzieci

lekkie rowerki dla dzieci trójkołoweKiedy dziecko potrafi już dobrze chodzi i biegać, oraz ma za sobą naukę jazdy na rowerku biegowym, to możemy się zastanowić nad zakupem trójkołowego modelu. Jest on przeznaczony dla maluchów, które mają dobrą koordynację ruchową i będą potrafiły nauczyć się pedałować. Posiada on szereg zabezpieczeń, dzięki czemu możemy w nim wozić dziecko, które dopiero się uczy pedałować, ale warunek jest taki, że musi umieć stabilnie siedzieć. Nowoczesne lekkie rowerki dla dzieci trójkołowe są podobne wyglądem do spacerówek, tylko że nóżki dziecka zwisają na wysokości pedałów. Posiadają kierownicę, ale też poręcz do trzymania jeżeli dziecko nie ma ochoty jeździć. Siedzisko jest wyposażone w pasy bezpieczeństwa i jest wyścielone miękką wkładką wykonaną z pianki. Na kierownicy znajduje się dzwonek, a ja jej brzegach są specjalne gumowe zabezpieczenie, które  przeciwdziałają ślizganiu się dłoni. Nad główką dziecka znajduje się rozkładany daszek, który zabezpieczy je przed ewentualnym deszczem. Pod siedziskiem znajduje się pojemna torba na rzeczy dziecka, a na kierownicy możemy zamontować mały koszyk na skarby naszego malca. Rower jest wykonany z lekkiego, a zarazem wytrzymałego aluminium, a pedały są z plastiku. Rowerek posiada regulację wysokości więc rośnie razem z dzieckiem.

Rowerek z trzema kołami nadaje się dla maluchów do około piątego roku życia, bo później możemy go zamienić na czterokołowy. Plusem nowoczesnych modeli jest możliwość obracania siedziska w razie konieczność, gdy na przykład dziecko nie ma ochoty pedałować.