Ładniejszy uśmiech dzięki stomatologii

Sporo osób marzy o białym uśmiechu i w takim celu warto udać się do gabinetu stomatologicznego, w którym profesjonalnie można wybielić zęby. Sklepowe metody nie są skutecznie, a często bywają niebezpieczne dla szkliwa. Nie warto więc ryzykować. W gabinecie stomatologicznym można poddać się bezpiecznemu wybielaniu zębów.

Jakie zabiegi w gabinecie stomatologicznym?

duże gabinety stomatologiczne w rzeszowieWizyt u stomatologa to nie tylko leczenie zębów czy wypełnianie ubytków. Do stomatologa można również udać się, aby poprawić wygląd zębów i poddać się stomatologii estetycznej. Duże gabinety stomatologiczne w Rzeszowie oferują skaling, piaskowanie, usuwanie kamienia oraz wybielanie zębów. Podczas skalingu usuwany jest kamień nazębny jedną z kilku metod. Piaskowanie polega na usunięciu z powierzchni z zębów nieestetycznych przebarwień, dzięki czemu zęby stają się bielsze i gładsze. Zabieg polecany jest szczególnie osobom, które palą papierosy oraz piją kawę, ponieważ takie działania przyczyniają się do tworzenia nieestetycznych przebarwień. Podczas wybielania możliwe jest wybielenie tylko jednego zęba np. martwego zęba po leczeniu kanałowym, który swoim kolorem odbiega od pozostałych zębów. Jeśli chodzi o wybielanie to możliwe jest za pomocą kilku metod, a także pacjent może wykonać je samodzielnie w domu, dzięki zindywidualizowanym szynom. W gabinetach stomatologicznych można również poradzić sobie z chorobami dziąseł, które są dokuczliwe. Bardzo częstą chorobą dziąseł jest paradentoza.

Warto udać się do gabinetu stomatologicznego na profilaktyczny przegląd uzębienia, aby w porę wykryć rozwijającą się próchnicę lub tworzące się ubytki. Warto zadbać o estetyczny wygląd zębów stosując stomatologię estetyczną, dzięki której uśmiech będzie estetyczniejszy. Zdrowy, piękny uśmiech z pewnością poprawia pewność siebie każdego pacjenta.