Ładne oświetlenie domu

Każdy dom wymaga oświetlenia. Zwykły żyrandol zwisający po prostu z sufitu odchodzi powoli do lamusa. Coraz częściej odpowiednio dobrane lampy mogą zmienić całe pomieszczenie. Bardzo popularne są przede wszystkim podwieszane sufity z romantycznym i nastrojowym oświetleniem, jednakże coraz częściej wybierane są lampy podłogowe, zgłasza do oświetlenia schodów.

lampa2Niepozorne lampki na każdym stopniu, które nie rażą po oczach, ale zaznaczają, gdzie kończą i zaczynają się schody są naprawdę świetnym urozmaiceniem wystroju. W pokojach, gdzie spędzamy głównie wieczory nie potrzebujemy mocnego światła, dlatego też dobrze sprawdzą się oczywiście podwieszane sufity, nastrojowe lampy. W kuchni oprócz głównego oświetlenia warto zamontować lampki przy górnych punkach, aby każdorazowo wchodząc do łazienki nie trzeba było włączać górnego światła.

W łazience potrzebne jest mocne światło, zwłaszcza przy lustrze. Warto też zamontować mniejsze lampki, aby w nocy wychodząc do łazienki nie być oślepionym przez światło. W pokoju do pracy przyda się bardzo intensywne światło. Nie można zapominać o niewielkich lampach w całym domu. Okazyjnie zaświecane nadają całemu domowi niepowtarzalnego charakteru. Samo oświetlanie domu warto zacząć od zewnętrznej części. Lampy przed drzwiami oświetlą wejście. Ważne jest również oświetlenie w korytarzu. Planując cały system oświetleniowy domu nie można zapominać o kosztach. Dlatego też należy kupić dobre żarówki, które nie zużywają ogromnej ilości prądu, co jest niezwykle istotne.

Warto też zadbać o specjalne oświetlenie w sypialni. Nie powinno być przygaszone, a nie intensywne.

Ważne tez jest oświetlenie w pokoju dziecięcym. W ciągu dnia powinny być bardzo dobrze oświetlony. Natomiast, jeśli chodzi o nocne oświetlanie to warto kupić specjalne lampki do kontaktu, które nie dają dużo światła, ale w pewien sposób wskazują drogę. Dziecko nie boi się spać, jest mniej marudne. Zamiast zapalać światło na korytarzu i uchylać drzwi można po prostu zapalić światło w pokoju i dziecko będzie dużo spokojniejsze.

Źródło: http://www.sklep.kaja.com.pl/lampy-c-57_60.html