jeździectwo

Konie to zdrowie

Drogie Panie, jeśli poszukujecie w życiu nietypowych zajęć, chcecie posiąść niecodzienne umiejętności, a przy tym zadbać o zdrowie i sylwetkę to mamy dla Was interesującą propozycję.

Konie to nietypowe zwierzęta

jeździectwoChcemy Was zachęcić byście włożyły bryczesy damskie, toczek, wzięły palcat w dłoń i dosiadły eleganckiego wierzchowca. Dla wielu z Was może to być pomysłem dość ekscentrycznym, a nawet szalonym, ale gwarantujemy Wam, że gdy spróbujecie nagrodą będzie ogromna satysfakcja i mnóstwo przyjemności z obcowania z tak mądrym zwierzęciem jakim jest koń, a także z kontaktu z naturą podziwianą w trakcie przejażdżek. Początki wcale nie są trudne, po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz podstawowym sprzętem jeździeckim i poszczególnymi jego elementami takimi jak czaprak, derka, siodło, kantar, ogłowie, ochraniacze dla konia, popręg, strzemiona itd., przyjdzie czas na pierwsze lekcje jazdy konnej, które skupiają się przede wszystkim na nauce zachowania prawidłowej postawy w siodle i na podstawach kierowania koniem. Nauka jednym może przychodzić troszeczkę łatwiej innym nie jednakże nie jest ona na tyle trudna by zniechęcać już na samym początku kogokolwiek. Trzeba zdać sobie sprawę z tego iż konie mogą nam dostarczyć naprawdę świetnych wrażeń nie tylko duchowych ale również cielesnych, ponieważ jazda na nich absorbuje w każdym bardzo wiele grup mięśniowych co poprawia nie tylko sylwetkę ale również kondycję i wytrzymałość mięśni. Szkółka jeździecka zapewnia wszystkie niezbędne akcesoria jeździeckie, a instruktorzy dbają o bezpieczeństwo każdego ucznia, dopasowując poszczególne zajęcia do jego indywidualnych możliwości. Stopniowo trzeba nauczyć się nie tylko jeździć stępem, ale też kłusować i galopować. Potem przychodzi czas na wyjazdy w teren. Prze wiele osób jest to bardzo wyczekiwana chwila, która niekiedy była motorem napędowym by nauczyć się jeździć.

Takie rekreacyjne przejażdżki dają mnóstwo przyjemności i stanowią kwintesencję amatorskiej jazdy konnej. Spróbuj, a może niedługo zamarzysz o posiadaniu własnego konia?