Kiedy wyregulować okno pcv?

 

Światło dzienne dla nas jako dla ludzi jest bardzo ważne. Dlatego też warto jest zwrócić szczególną uwagę na nasze okna. Wiadomo, że nie wymienia się ich co roku, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, aby od razu kupić produkt wysokiej jakości a później regularnie go serwisować. Co to oznacza? Przede wszystkim kontrola okien przez sprawdzony serwis przede wszystkim zimą. 

Regulacja plastikowych okien tylko przez specjalistów

regulacja okien pcv w PoznaniuCzęsto sami mówimy, że zajmiemy się poszczególnymi elementami, bo będzie taniej no i przecież co może popsuć się w oknie? Okazuje się, że bardzo wiele elementów może ulec zniszczeniu jeśli tylko nie będą w odpowiedni sposób serwisowane i naprawiane. Dlatego też warto jest sobie uświadomić, że zależnie od pory roku należy wyregulować okna. Ale w jaki sposób i jak w ogóle się do tego zabrać? Podstawowe regulacje typu szerokość otwarcia czy też rozchylenia okna można wykonać samemu poprzez przestawienie śruby. Jednak w sytuacji, gdy okna parują nam od wewnątrz, bądź ogólnie skrapla się woda w takim przypadku regulacja okien pcv w Poznaniu powinna być zlecona specjalistom. Oni posiadają odpowiednie narzędzia do tego, aby móc otworzyć cały mechanizm, rozchylić szybę i zobaczyć co tak naprawdę niedobrego dzieje się wewnątrz. Zmieniając regulację ze względu na porę roku trzeba pamiętać o tym, że ustawienie zimowe to mocniejszy docisk samego skrzydła okiennego do ramy.

W związku z tym nie powinniśmy robić tego zbyt szybko. Jesienią pogoda jeszcze nie raz dopisuje. Czasami są silne opady deszczu, ale mieszkanie nadal trzeba wietrzyć dlatego też zalecanym miesiącem na zmianę docisku jest listopad. Regulując okno trzeba wziąć pod uwagę także metraż mieszkania jak również ilość osób, która zamieszkuje, aby przepływ świeżego powietrza był stały.