Karykatury namalowane na zamówienie

 

Każdy z nas kiedyś spotkał się z jakąś karykaturą, czy to na obrazkach umieszczonych w książkach, filmikach w internecie czy też na żywo podczas malowania przez artystę, często na ulicy. Posiadanie takiego obrazu jest dość ciekawym pomysłem, ponieważ możemy dostrzec jak inna osoba nas widzi, oczywiście nie dosłownie a w formie śmiesznego obrazka.

Karykatura namalowana przez artystę

karykatury na zamówienieNa początku warto zastanowić się jak wygląda karykatura oraz czym się odznacza od innych portretów. Przede wszystkim ten rodzaj uwiecznienia innej osoby wymaga dużej wyobraźni. Przeważnie na takim obrazie najwięcej miejsca zajmuje głowa z mniejszym ciałem. To właśnie takie drobiazgi jak rysy twarzy, wielkość naszych oczu, uszu, ust i nosa wpływają na jej wygląd. Jeżeli jesteśmy osobą, która ma duże płatki uszne to nasza karykatura najprawdopodobniej będzie posiadać uszy wielkości głowy. Lekko szpiczasty nos może zrobić z nas bajkową wiedźmę. Powinniśmy pamiętać aby nigdy nie brać do siebie tego, jak ktoś nas namalował, ponieważ jak sama nazwa wskazuje to jest karykatura a nie upiększający portret. Jednak nie oznacza to, że karykatura nie może być ładna. Czarujące karykatury na zamówienie wykonują artyści uliczni, którzy często na jakiś zabawach zasiadają i malują nas na żywo. Wówczas musimy przez krótki czas, postarać się być w bezruchu, aby malarz mógł spokojnie pracować i stworzyć idealnie obrazującą nas karykaturę.

Oczywiście taki obraz również kosztuje a jego cena zależy od zdolności artysty, wielkości obrazu oraz ilości osób. Taka karykatura zamawiana u artysty może kosztować w granicach od czterdziestu do stu pięćdziesięciu złotych. Jednak jest to tak wspaniały typ obrazu, że możemy skusić się na taki wydatek, aby następnie powiesić obraz w domu.