pokrycia dachowe

Jakie pokrycia dachowe są dostępne na rynku?

Wybór pokrycia dachowego nie jest wcale łatwym zadaniem. Rynek oferuje nam wiele materiałów budowlanych, o różnych właściwościach. A więc rodzi się tylko pytanie, co wybrać? Odpowiedz oczywiście nie jest łatwa.

Pokrycia dachowe i ich konserwacja

pokrycia dachowe Blachodachówka jako pokrycia dachowe sprawdza się bardzo dobrze, a przy okazji jest tania. Chroni przed woda, oraz promieniowaniem. Minusem może być głośny stukot padającego deszczu o jej powierzchnię. Na stropodachy oraz dachy płaskie bardzo dobrym rozwiązaniem jest papa lub tez papo dachówka, która swoim kształtem przypomina położona na dachu dachówkę. Takie pokrycia dachowe z Gdańska sprawdzają się bardzo dobrze, jednak co kilka lat potrzebna jest im konserwacja. W Gdańsku istnieje firma, która zajmuje się sprawdzaniem stanu papy na dachu, tak aby zachowywała ona ciągłość i nie powstawały żadne rysy oraz pęknięcia. Kolejnym rodzajem pokrycia dachowego jest strzecha. Takie dachy z trzciny bardzo dobrze prezentują się na dachach domków regionalnych, jak i domów z bali oraz domów drewnianych. Takie pokrycie mimo swojego wyglądu, jest bardzo trwałe, odporne na wilgotność, jak ogniotrwałe. Poza tym bardzo dobrze tłumi dźwięk padającego deszczu, przez co komfort mieszkania na poddaszu będzie większy. Innym rodzajem pokrycia dachowego jest dachówka, która jest bardzo popularnym materiałem ceramicznym.
Wybór materiału na pokrycie dachu nie jest wcale łatwy. Przede wszystkim należy brać pod uwagę trwałość materiału, jest w właściwości. Na wybór bardzo wielu osób wpływa także cena danego materiału. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *