woda dla firm

Jaki system zaopatrzenia w wodę sprawdzi się w biurze? Czyli o wodzie dla firm

W każdym biurze powinny być dystrybutory wody. W zależności od potrzeb oraz posiadanego budżetu woda do biura może być dostarczana w butlach, czerpana z dystrybutorów, można ją też uzyskać za pomocą specjalnego urządzenia filtrującego.

Kwestie związane z wodą dla firm

woda dla firmKażdy sposób różni się między sobą jakością czerpanej wody, kosztami oraz sposobem magazynowania. Najlepszym rozwiązaniem jest woda dostarczana w dużych butelkach, uważa się ją za jedną z najlepszych pod względem składu, czystości chemicznej oraz smaku. W tym wypadku do wyboru jest woda mineralna lub woda źródlana. Woda uzyskana drogą filtracji również jest bezpieczna, ale już nie tak smaczna. Jeżeli chodzi o koszty, będę one zależeć od zapotrzebowania. W małych i średnich firmach najtańsze będę butle z wodą w urządzeniach dozujących, w dużych firmach lepiej sprawdzi się system urządzeń filtrujących. Problemem może okazać się magazynowanie butli oraz dostawy, które mogą zakłócać pracę w biurze, z kolei urządzenia filtrujące wymagają odpowiedniego podłączenia. Pamiętajmy, że woda do firmy powinna posiadać odpowiednią jakość. Warto brać pod uwagę poziom jej mineralizacji – najlepiej wybierać niskozmineralizowaną o zawartości składników stałych max. 400mg/l. Duże znaczenie będzie miała także lokalizacji rozlewni, sprawdźmy czy nie znajduje się blisko dużych aglomeracji, dróg lub wysypisk, to może wpłynąć na jej jakość. A także poziom technologiczny danej rozlewni, powinna posiadać certyfikat HACCP. Firmy zajmujące się dostawą wody zazwyczaj oferują sprzedaż w pakietach ze stałą opłatą miesięczną w skład, której wchodzą stałe liczby butli oraz użytkowanie urządzenia dozującego.

Oczywiście nie zawsze zapotrzebowanie na wodę jest takie same, w upalne dni lub podczas większej liczby gości potrzeby są większe, zimą z pewnością będą mniejsze. A mimo to trzeba zapłacić za cały pakiet, tak więc nie zawsze to się opłaca, gdyż musimy ponosić koszty za wodę, które nie wykorzystamy. W ramach usługi możemy liczyć na bezpłatne dowozy i wymiany butli.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *