Jaki kokon wybrać dla dziecka?

Przygotowanie wyprawki dla dziecka zabiera czasem mnóstwo czasu. Na liście przyszłych rodziców powinny znaleźć się nie tylko akcesoria do pielęgnacji maleństwa, ale także pierwsza niemowlęca odzież czy artykuły tekstylne dla ochrony przed chłodem. Trzeba zwrócić na to największą uwagę w sezonie jesienno-zimowym.

Komfortowy i praktyczny kokon dla niemowlaka

kokon bawełnianyAkcesoria dla dziecka do pierwszego roku życia powinny być wygodne nie tylko dla samego maleństwa, ale także dla rodziców, którzy będą musieli korzystać z nich praktycznie bez przerwy. Co oprócz wymaganych atestów i certyfikatów powinno posiadać nosidełko, rożek czy kombinezon? Przede wszystkim odpowiednie materiały. Nie powinny być one sztuczne, łatwo potliwe i nie mogą przepuszczać zimna. Warto zwrócić uwagę, by były one też miłe w dotyku i nie działały drażniąco na delikatną skórę dziecka. Jeśli chodzi natomiast o przenośne posłanie niemowlęce, to kokon bawełniany sprawdzi się najlepiej. Po pierwsze dlatego, że ma wiele zastosowań. Jego uniwersalność na pewno docenią więc praktyczni rodzice. Tego rodzaju akcesorium będzie stanowiło doskonałą ochronę dla maleństwa w momencie, kiedy rodzic nie ma możliwości trzymać dziecka na rękach. W tego rodzaju gniazdku dziecko będzie nie tylko bezpieczne, ale także zapewniona zostanie mu maksymalna wygoda. Wysokie krawędzie uchronią malca przed upadkiem np. z kanapy, jeśli zostawimy go w gniazdku np. na kanapie. Dziecko nie ześlizgnie się i nie zrobi sobie krzywdy, a my będziemy mogli spokojnie obserwować je z wygodnej pozycji.

Kokon może skutecznie zastępować kołyskę lub przewijak. Jest to idealne rozwiązanie dla podróżujących rodziców. Polarowo-bawełniana poszewka zapewni dziecku i komfort. Wspomaga on też integrację sensoryczną malucha, a ponadto występuje w tak wielu fasonach i kolorach, że każdy rodzic znajdzie coś dla siebie.