Jak zabezpieczyć górną część szamba?

Kiedy montujemy szambo betonowe, to również musimy pamiętać o górnej części, aby dodatkowo zabezpieczyć ją zaprawą wodoszczelną. Taka zaprawa wodoszczelna zmniejszy ryzyko przesiąkania wody pomiędzy zbiornikiem a pokrywą szamba. Całkowity czas montażu szamba betonowego wynosi około 6 godzinach.

Transport szamba betonowego w Krakowie

szambo betonowe KrakówDuża waga szamb betonowych ma również swoje wady, ponieważ występują różnego rodzaju problemy w transporcie. Gotowy zbiornik na szambo betonowe waży około 3 ton i dlatego musi być transportowany specjalnymi samochodami. Najlepiej jest decydować się na zakup prefabrykowanego szamba betonowego w firmie, która dodatkowo dysponuję sprzętem transportowym i zaoferuje nam pomoc w transporcie na miejsce montażu. Zanim zdecydujemy się na zakup odpowiedniego szamba betonowego, to na początek powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy zbiornik, który chcemy zakupić, będzie mógł zostać zamontowany na naszej posesji. Zbiornik plastikowy na ścieki jest znacznie droższy niż szambo betonowe Kraków jest miastem, gdzie będziemy mogli zamontować szambo betonowe nawet w miejscach o wysokim poziomie wód gruntowych. Dodatkowo dzięki temu, że szambo betonowe jest bardzo dużej wagi, to stanowi to dla nas dodatkowe zabezpieczenie przed wysadzeniem szamba z gruntu. Pojemność zbiornika na szambo powinna być również odpowiednio dopasowana do potrzeb użytkowych.

Pojemność szamba powinna być taka, aby mogła spokojnie starczyć na co najmniej 2 tygodnie. Wybierając odpowiedni zbiornik na szambo betonowe, powinniśmy zakupić nieco większy niż wychodzi nam z obliczeń, które dotyczą tego, ile ścieków będziemy produkować. Najczęściej szamba gotowe przystosowane są do użytku przez kilkuosobową rodzinę i często dobrze jest wybrać zbiorniki trzykomorowe.