Jak ogrzać halę?

 

Ogrzewanie budynków o bardzo dużej powierzchni, na przykład takich jak hale produkcyjne, jest bardzo trudne i energochłonne. Standardowe ogrzewanie konwekcyjne nie jest wstanie podnieść temperatury powietrza w hali o wystarczającą ilość stopni Celsjusza. Hala jest zbyt duża, a na dodatek nie jest szczelna, dlatego trzeba zastosować inny rodzaj ogrzewania.

Najlepszy rodzaj ogrzewania do hali

ogrzewanie halDomy jednorodzinne są zazwyczaj bardzo szczelne, dzięki temu wystarczy raz podgrzać powietrze do odpowiedniej temperatury, a później ją tylko podtrzymywać. Podtrzymywanie temperatury pochłania dużo mniej energii od jej podnoszenia. Ogrzewanie hal rządzi się trochę innymi prawami, ponieważ hala nie jest szczelna. Większość hal jest konstrukcją stalową, która nie jest w ogóle odizolowana od niekorzystnych warunków atmosferycznych, a dodatkowo posiada duże drzwi, które są często otwierane. To wszystko nie pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury wewnątrz hali. Najlepszym ogrzewaniem do hali będą promienniki. Ten rodzaj ogrzewania sprawdza się dużo lepiej w takich budynkach, ponieważ jest dużo efektywniejszy od ogrzewania konwekcyjnego. Podniesienie temperatury powietrza o kilka stopniu trwa znacznie krócej, niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego. Promienniki faktycznie podgrzewają powietrze, a nie tylko mieszają ciepłe powietrze z zimnym. Kolejną zaletą promienników jest to, że są energooszczędne. W przypadku ogrzewania bardzo dużej hali, możemy sporo oszczędzić dzięki takiemu rozwiązaniu.

Promienniki stale zyskują na popularności. Coraz częściej możemy je spotkać w halach produkcyjnych na całym świecie. Ich popularność wzięła się przede wszystkim z tego, że jest to je obecnie najlepszy rodzaj ogrzewania do budynków o bardzo dużej powierzchni.