Impreza firmowa

Imprezy integracyjne, a wpływ na pracowników

Imprezy firmowe są coraz bardziej popularnym zjawiskiem już nie tylko wśród nowoczesnych firm. Po co w ogóle są organizowane takie spotkania? W końcu zazwyczaj budżet na ich organizacje jest całkiem spory, a pracownicy mogą się poczuć zdezorientowani, że pracodawca woli wydawać pieniądze na zabawę zamiast na ważniejsze rzeczy dla nich, czy dla firmy.

Czy imprezy firmowe to dobry pomysł?

Impreza firmowaOtóż w organizacji takich imprez celem pracodawcy jest to, aby pracownicy poczuli się docenieni oraz ważni dla firmy. Zazwyczaj dzięki takim imprezom firmowym pracownicy są bardziej przywiązani dla firmy, bo widzą, że pracodawcy zależy na dobrej atmosferze w zespole. Jeżeli ktoś chce profesjonalnie zorganizować imprezy firmowe kraków jest świetnym miejscem, gdyż w rejonie tego miasta działa sporo usługobiorców. Dobrze jednak jest jeśli kierownictwo firmy wyjaśni z jakich środków finansowych organizowana jest impreza, żeby nie odebrali jej organizacji jako coś niepotrzebnego. Kolejną rzeczą jest przedyskutowanie organizacji tej imprezy razem z pracownikami, żeby impreza wyglądała tak jak chce większość z nich. Nie powinno się im narzucać czegoś czego mogliby nie chcieć. Gdy wszystko jest już zaplanowane i impreza jest przygotowana to warto żeby nie miała ona charakteru oficjalnego. W końcu chodzi tam o to, aby móc się wyluzować i poznać innych takimi jakimi naprawdę są, a nie tak jak zachowują się codziennie od 8:00 do 16:00. Impreza musi być zrobiona z głową, aby nie największą atrakcją nie było jedynie picie alkoholu na koszt firmy. Ludzie zachowują się różnie, gdy wypiją zbyt dużo i przez to mogą wyniknąć niepożądane sytuacje kończące się niezręcznością, a może nawet zwolnieniem z pracy i zepsucia budowania dobrej atmosfery w zespole. Dj na imprezy firmowe to świetny pomysł jeśli odbywają się one w klubie lub restauracji. Dobry dj potrafi rozluźnić atmosferę i dzięki temu każdy powinien się odnaleźć.

Sam ostatnio byłem na imprezie organizowanej przez profesjonalną firmę z okolic Krakowa i muszę przyznać, że było naprawdę świetnie i poznałem ludzi z którymi pracuję z ich normalnej prywatnej strony. Ułatwiło nam to znacznie pracę, gdy już się dobrze znamy i nikt nie musi nikogo udawać kim nie jest.