hot stamping

Hot stamping artykułów z papieru

Papier bywa bardzo dobrym lub bardzo złym materiałem do obróbki. Jest on cieńszy czy grubszy, biały lub kolorowy, ale zawsze jest przy tym lekki i plastyczny. Możemy z niego robić wycinanki, pisać na nim, kleić go, przygotowywać kartki świąteczne, składać jak origami.

Hot stamping jest całkowicie bezpieczne

hot stampingNie mniej jednak ma on również swoje wady. Jest on łatwopalny, łatwo go przerwać, źle sklejonego nie da się rozkleić bez szkody, a napisy wykonane czymś innym niż ołówkiem nie zejdą całkowicie. Dlatego tez obróbka papieru należy do bardzo delikatnych i precyzyjnych. Co się najlepiej do tego nada? Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest znakowanie laserowe. Pewnie wiele osób teraz pomyśli, ze to bardzo zły pomysł. Laserem można ciąć metal, więc taki papier to się bezpowrotnie zniszczy, jeśli się nie spali podczas obróbki. Jednakowoż hot stamping jest całkowicie bezpieczne. Na pewno ani papier, ani szkło czy bawełna nie zostanie w ten sposób uszkodzone. A do tego grawerowanie laserowe jest idealne, dokładne i precyzyjne. Na pewno będziemy zadowoleni z jego efektów. Nie warto więc zawracać sobie głowy innymi rozwiązaniami, skoro mamy znakowanie laserem, które jest najlepsze z nich wszystkich.

Warto również wspomnieć o tym, ze możliwe jest cięcie laserem. Dzięki temu krawędzie takiego papieru będą również idealnie gładkie i nie trzeba się martwić, że ktoś się zatnie kartką papieru, co się może przecież zdarzyć. Nie będzie ostrych krawędzi, więc takie artykuły papiernicze nadają się też dla małych dzieci.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *