Gdzie umyć samochód?

Coraz większymi krokami zbliża się wiosna. Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Co oznacza koniec zimy dla właścicieli pojazdów? Samochody, zwłaszcza te częściej jeżdżące autostradą mogą przypominać bryły soli. Zimą jest ona rozsypywana na drogach aby uniknąć poślizgów ale zapewnia mało atrakcyjny wygląd pojazdu. Lepsza pogoda zachęca do porządnego mycia.

Z jakiej myjni skorzystać?

myjnie samoobsługoweNiektórzy zapewne umyją samochód przy domu. Nie każdy jednak ma taką możliwość. Na szczęście miejsc w których można wyczyścić auto nie brakuje. W myjni ręcznej, pracownicy firmy wyszorują nasz samochód wedle życzenia. Jest to wygodne rozwiązanie ale trzeba liczyć się z trochę większym wydatkiem. Kolejny rodzaj myjni to myjnia automatyczna, dzieląca się dodatkowo na myjnie portalową, tunelową i parową. Podobnie jak w poprzednim przypadku jest dla nas wygodnym rozwiązaniem. Należy się jednak liczyć z pewnym ryzykiem uszkodzenia lakieru oraz także niemałym wydatkiem. Najpopularniejsze bez wątpienia są myjnie samoobsługowe. Co prawda sami musimy zająć się autem ale myślę że może to być pewną zaletą. Od nas zależy w jaki sposób je umyjemy a dla wielbicieli pojazdów może to być wręcz przyjemnością. Co ważne korzystając z myjni bezdotykowej, możemy być pewni, że lakier w żaden sposób nie ucierpi. Zostaje jeszcze kwestia pieniędzy- w przypadku myjni samoobsługowej koszt umycia samochodu jest zdecydowanie najniższy.

Myślę że niezależnie od tego jaką myjnie wybierzemy, warto od czasu do czasu zatroszczyć się o wygląd swojego samochodu, szczególnie kiedy coraz częściej za oknem świeci słońce. Dużo przyjemniej jedzie się czystszym autem. To jak o nie dbamy świadczy także w pewien sposób o nas. Dbając o swój pojazd unikniemy w przyszłości niektórych problemów.