Gdzie najlepiej pojechać na wczasy nad Bałtykiem?

Już wiosną warto pomyśleć o wakacjach nad Bałtykiem, zapoznać się z atrakcjami nadmorskich miejscowości i z cenami noclegów. Nad Bałtykiem nie brakuje pięknych krajobrazów i malowniczych plaż. Jednym z najbardziej popularnych nadbałtyckich kurortów jest Niechorze. Zobaczyć w nim można trzy mola wychodzące w morze. Największą atrakcją tej miejscowości szerokie piaszczyste plaże.

Warto także zobaczyć latarnię morską z II poł. XIX wieku. Latarnia mierzy 45 metrów, a światło ma zasięg 23 mil morskich. Z góry można podziwiać przepiękne, wręcz spektakularne widoki. Na szerokiej i czystej plaży w Łebie przy odrobinie szczęścia można znaleźć bursztyny. Miejscowość otacza malowniczy Słowiński Park Narodowy. Znajduje się tutaj wydmowy pas mierzei z rzadkimi w Europie ruchomymi wydmami. Park utworzono w 1967 roku, w celu ochrony największego przyrodniczego skarbu regionu, jakim są nadmorskie jeziora i ruchome piaski. Wymienione cuda przyroda uznane przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Jeżeli ktoś chce zobaczyć urocze foczki lub uprawiać sporty wodne to powinien spędzić, chociaż kilka godzin na Helu. Atrakcją półwyspu jest także piaszczysta plaża z otaczającymi ją lasami. W centrum miasta zachowało się wiele domków rybackich z końca XVIII wieku. Budynki są niewielkie, wąskie i mają pobielane ściany. Warto zwiedzić położony nad samym morzem, XV-wieczny gotycki kościół św. Piotra i Pawła. Obecnie mieści się w nim Muzeum Rybołówstwa, w którym można poznać historię polskiego rybołówstwa i miasta Hel. Wśród eksponatów warte szczególnej uwagi są różnorodne sieci rybackie, osprzęt, łodzie i modele statków. Świnoujście to kurort położony pomiędzy Zalewem Szczecińskim, ujściem Odry i Bałtykiem przy ujściu Świny.

Jego atrakcją są największe i najczystsze plaże nad polskim Bałtykiem. Miejscowość kilkakrotnie otrzymała Błękitną Flagę i międzynarodowe wyróżnienia. Zwolennicy kąpieli toples powinni odwiedzić plażę w miejscowości Dębki – mogą skorzystać ze specjalnie wydzielonej części plaży tuż za rzeką. Dlatego już dziś pomyśl gdzie chciałbyś pojechać na wczasy nad Bałtykiem, na wymarzony wypoczynek.