Farby w odcieniach metalicznych do mebli

Każdy z nas ma w domu meble, z którymi nie może się rozstać. Gdy nie pasują do naszego nowoczesnego wnętrza upychamy je po kątach lub znosimy do piwnicy. W miejsce starych mebli kupujemy nowe. Jednak aktualnie mamy wiele możliwości i nasze stare meble mogą zyskać drugie życie.

Moda na farby metaliczne we wnętrzach

farba metalicznaJeśli pragniesz zmiany i uważasz, że twoje wnętrze wymaga odświeżenia pochyl się proszę nad tym co teraz pisze. Nuda może szybko zniknąć z wnętrza dzięki farbom o metalicznych odcieniach. Przy pomocy farb o właśnie takich metalicznych barwach można zupełnie zmienić otoczenie a wręcz je oczarować. Niestety farby metaliczne wielu z nas kojarzą się z żeliwnymi kaloryferami pomalowanymi właśnie w takich kolorach. Także kiedyś kolor  złoty kojarzył nam się z przepychem oraz bogactwem. Jednak w dzisiejszych czasach kolor miedziany i złoty są niezwykle popularne i powszechnie używane. Metaliczne kolory pasują praktycznie do wszystkich wnętrz zarówno tych klasycznych, nowoczesnych czy industrialnych. Wielu kojarzą się z nieszablonowym podejściem dekoratorskim. Popularna jest również farba metaliczna do mebli. Dzięki niej z pędzlem w ręku możemy odmienić nasze stare meble za stosunkowo niewielkie pieniądze i cieszyć się ich nowym designem. Meble pomalowane w metalicznych odcieniach kojarzą się z klasą, dobrym gustem i wyczuciem dekoratorskim. Metaliczne kolory rozświetlają przestrzeń, dodają luksusu i lubią się z całą paletą kolorystyczną. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać farby z połyskiem lub w macie. Jeśli boimy się od razu pomalować stary mebel, możemy zacząć od przemalowania doniczek lub małych elementów dekoracyjnych. Warto poeksperymentować i sprawdzić co nam najbardziej odpowiada.

Farby metaliczne to zdecydowanie jeden z największych hitów ostatnich sezonów. Połączenie metalu z różnymi fakturami i teksturami jest niezwykle popularne. I my w swoich domach możemy poeksperymentować i nadać swoim wnętrzom oryginalnych kolorów.