Fachowa kostka drogbruk

Kostka brukowa firmy drogbruk jest bardzo solidnym artykułem. Wybór kostki brukowej należy uzależnić między innym od powierzchni, na jakiej ma być układana. Na ciągi piesze – chodniki i ścieżki, a także tarasy wystarczająca okaże się kostka brukowa grubości 4 cm.

Zasady wyboru kostki brukowej

solidna kostka drogbrukZ pewnością wybór kostki brukowej nie jest łatwy. Warto postawić na tę profesjonalną, solidna kostka drogbruk jest z pewnością trafnym wyborem. Czym się kierować podczas wyboru kostki brukowej? Jakie parametry powinna spełniać na konkretnych powierzchniach? Na przydomowe podjazdy, po których będą poruszać się samochody do 3,5 tony (samochody osobowe, terenowe czy busy dostawcze) należy wybrać kostkę grubości 6 cm. Jeśli na posesję będą wjeżdżać cięższe samochody, lepiej zdecydować się na kostkę grubości 8 cm. Wybierając kostkę brukową na taras, warto zdecydować się na materiał o nieryflowanej powierzchni oraz wąskich fugach, dzięki czemu powierzchnia tarasu będzie gładka i  będzie współgrać z meblami ogrodowymi. Na nowoczesnych nawierzchniach dobrze sprawdza się kostka brukowa o prostych, geometrycznych kształtach. Matematyczne proporcje kostek składających się na dany system np. o wymiarach 9,1 x 9,1 cm, 9,1 x 18,2 cm oraz 18,2 x 18,2 cm, dają wiele możliwości łączenia ich ze sobą w idealne kompozycje. W aranżacjach opartych na łukach, kołach i okręgach najlepiej sprawdzają się drobne, trapezowe kostki brukowe.

Wybierając odpowiednią kostkę brukową, warto zapytać sprzedawcę o grubość jej warstwy wierzchniej, nazywaną ścierną. Normy mówią, że powinna ona wynosić co najmniej 4 mm. W kostkach dobrej jakości warstwa ścierna ma nawet od 7 do 10 mm grubości. Jeśli decydujemy się na zakup kostki brukowej, musimy kierować się wyżej wymienionymi zasadami.