Druku bezpośredni

W ostatnim czasie mamy do czynienia z bardzo szybkim rozwojem różnych technologii specjalistycznych drukarek, które wykorzystywane są do druku bezpośredniego. Rozwój ten dotyczy przede wszystkim rozdzielczości oraz szybkości z jaką potrafi obrabiać odzież.

Dawniej, nadruki atramentowe mogliśmy wykonywać wyłącznie na tkaninach bawełnianych. W dzisiejszych czasach dzięki rozwojowi druku bezpośredniego możemy wykonywać nadruki również na tkaninach poliestrowych. Dla klienta oznacza to oczywiści, że odzież reklamowa będzie kosztowała zdecydowanie mniej.
Druk bezpośredni jest zdecydowanie szybszy od wielu innych metod nadruku na odzieży, zwłaszcza jak porówna się go z sitodrukiem. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii takich jak na przykład drukarki DTG możemy stworzyć wspaniałe koszulki z nadrukiem w dosłownie kilka minut. Mechanizm działania drukarki DTG do złudzenia przypomina działanie zwykłych domowych drukarek. Druki połączone są z komputerem poprzez zwykłe porty USB, a po wprowadzeniu koszulek do maszyny, głowice drukarek DTG poruszają się w prawo i lewo. Wbrew pozorom haft komputerowy nie jest tak bardzo skomplikowany jak mogło by to się wydawać na pierwszy rzut oka.
Powinnyśmy wspomnieć również o możliwościach drukarki DTG, która jest w stanie drukować wzory z wielu różnych formatów plików.

W praktyce oznacza to łatwość projektowania wzorów i niżesz ceny dla klientów. Jeszcze całkiem nie tak dawno, głównie ze względu na opłacalność finansową obowiązywały wysokie, minimalne wielkości zamówienia. W dzisiejszych czasach dzięki drukarkom DTG haft na odzieży nie ma żadnych problemów z drukiem niszowych wzorów w niewielkich ilościach.