Dobry żłobek w Krakowie

Każdego roku kilkanaście tysięcy maluchów jest posyłanych do żłobka, ponieważ ich rodzice muszą wrócić do pracy. Nie jest to łatwe ani dla dziecka ani dla mamy, ale czasem jest koniecznie. Rodzice mają wtedy do wyboru placówki prywatne i publiczne.

Jak wygląda opieka w żłobku?

żłobek kraków bieżanówSpora część żłobków organizuje raz w roku dni otwarte dla osób, które chciałby w najbliższym roku szkolnym zapisać malucha do takiej placówki. To doskonała okazja dla rodziców, aby lepiej się przyjrzeć placówce, w której być może ich dziecko będzie spędzać po osiem godzin dziennie. Ważny jest nie tylko wygląd zewnętrzny i wyposażenie żłobka, ale przede wszystkim podejście i kwalifikacje osób, które opiekują się maluchami. Jeżeli interesuje nas sprawdzony żłobek Kraków Bieżanów jest dzielnicą, w której takie placówki mają najlepszą opinię. Pracują tu osoby z powołania, które posiadają duże doświadczenie w opiece nad maluchami w wieku od roku do trzech lat. Każdy żłobek prowadzi wstępną rekrutację dzieci na podstawie określonych kryteriów. Przeważnie na jeden rok jest zapisywane około kilkudziesięciu maluchów, które uczęszczają do placówki do momentu ukończenia trzeciego roku życia. Kolejnym etapem dla dziecka jest przedszkole, będące wstępem do nauki w szkole podstawowej. W trakcie pobytu w żłobku, maluchy są karmione, przewijane oraz kładzione na popołudniową drzemkę. W międzyczasie bawią się ogólnie dostępnymi zabawkami w specjalnie urządzonej sali lub uczestniczą w zorganizowanych zajęciach.

Dzieci bardzo szybko się uczą i też dlatego wiele z nich po pobycie w żłobku, staje się bardziej otwarte. Maluchy obserwują się nawzajem i naśladują, przez co szybko robią postępy. Dlatego też się mówi, że dziecko, które ma starsze rodzeństwo, szybciej się rozwija.