Do czego jest potrzebny okap na balkon

 

Wielu młodych ludzi decyduje się na zakup mieszkania lub budowę domu. Jednym z głównych warunków, które musi spełniać jedno lub drugie, jest balkon. Możliwość wyjścia w każdym momencie na świeże powietrze czy też wywieszenia prania do wyschnięcia jest bardzo przydatną sprawą. W domach balkon pełni bardziej rolę ozdobną. 

Jak zabezpieczyć balkon przed wodą

profile okapowe na balkonBudując dom lub kupując mieszkanie w surowym stanie wraz z balkonem, musimy taki balkon odpowiednio urządzić. Przede wszystkim najpierw liczyć się będzie podłoże. Najczęściej tarasy i balkony wykłada się płytkami. Nie można też zapomnieć o odpowiednim wykończeniu. Najczęściej polecane profile okapowe na balkon wykonane są zazwyczaj z aluminium. Budowa profilu zapobiega przede wszystkim przed często spotykanym zjawiskiem odpadania płytek posadzkowych wzdłuż krawędzie balkonu. Skutecznie też odprowadza z niej wodę, dzięki czemu płytki tak szybko nie nieszczeją. Profile są proste w montażu i możemy sobie poradzić w zupełności sami z ich założeniem. Można je też dopasować kolorystycznie do koloru płytek na balkonie. Zamontowany profil okapowy należy zawsze zabezpieczyć dodatkowo specjalną masą plastyczną. Aby profil sprawdzał się bez zarzutu należy go dopasować do krawędzi balkonu tak, aby szczelnie do niego przylegał. Przy zakładaniu profilu okapowe nie wolno nam popełnić błędów. Źle założony bowiem jest nic nie arty, gdyż dopuszcza do gromadzenia się pod płytkami tarasowymi wody.

Warto pamiętać o właściwym zabezpieczeniu balkonowych płytek przed szkodliwym działaniem wody. Woda bowiem, jeżeli przedostaje się pod płytki, szybko powoduje ich niszczenie. Odpowiedni profil okapowy przeznaczony na balkony skutecznie zapobiega tego typu problemom, dzięki czemu nasz balkon nie wymaga remontu przez długie lata.