DJ czy zespół – co wybrać?

 

Gdy organizuje się wesele, zawsze jednym z pierwszych problemów jest muzyka. Wiele młodych par nie wie, czego tak naprawdę by chcieli. Zastanawiają się pomiędzy nowoczesnym DJ-em, a tradycyjnym zespołem. Co warto wybrać?

Zalety wynajęcia DJ-a

dj na wesele pomorskieOczywiście nie można nikomu narzucić wyboru i z góry powiedzieć, co będzie dla niego najlepsze. Można jednak wykazać, jakie zalety ma sytuacja, gdy wynajmiemy DJ-a. Są oni w naszym kraju coraz bardziej popularni. Wynajmuje się ich na różne uroczystości, nie tylko na wesela. Jeśli chodzi o cenę, DJ jest zazwyczaj tańszy niż zespół. W zespole mamy kilka osób i muszą one między sobą podzielić się pieniędzmi. DJ takiego problemu nie ma i dlatego też jego oferta jest korzystniejsza cenowo. Nie wszyscy również lubią to, że zespół ma określone piosenki, które zawsze śpiewa. Można oczywiście negocjować jakieś modyfikacje, ale będzie ich raczej niewiele. DJ natomiast może nam puścić wszystko to, na co aktualnie mamy ochotę. Możemy go poprosić o to, by nie miksował zbyt mocno piosenek. Tak naprawdę od A do Z mamy wpływ na repertuar, ponieważ DJ może bez trudu przygotować piosenki, które odpowiadają danej młodej parze. Poza tym zazwyczaj chcemy bawić się przy nowościach. Każdy DJ doskonale o tym wie. Dlatego będą się w jego repertuarze przeplatać starsze piosenki, z dopiero usłyszanymi przez świat nowościami. Dziś oferuje nam się przykładowo znany DJ na wesele pomorskie. Są to osoby zazwyczaj podróżujące po całym kraju więc możemy wybrać DJ, który przyjedzie do nas nawet z daleka.

Jak widać wynajęcie DJ na jakąś uroczystość, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mamy wpływ na puszczane przez niego piosenki i jego oferta cenowa zazwyczaj jest bardzo kusząca. Warto podczas organizowania jakieś uroczystości wziąć pod uwagę te aspekty i wówczas na spokojnie zdecydować.