Diety BARF dla psów

Bardzo często zastanawiamy się w dzisiejszych czasach na sprawami związanym ze zdrowym żywieniem. Pożywienie i to jakiej jakości kupujemy je oraz dostarczmy do naszego organizmu jest sprawą bardzo istotna dla naszego zdrowia a nawet i życia. Spożywanie nieodpowiednich dla danego gatunku składników żywieniowych może skończyć się pewnym nieodwracalnymi skutkami ubocznymi

Diety dla psów – BARF i inne

dieta barfProblem żywieniowy bardzo często dotyczy także naszych czworonogów. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że podajemy naszemu psu, czy też kotu bardzo nieodpowiednie dla nich pożywienie. Niestety często kończy się to wizytą u weterynarza. O ile człowiek jest wszystkożernym stworzeniem, o tyle wspomniane przez nas zwierzaki są mięsożercami i tak właśnie powinna wyglądać ich dieta. W przypadku kotów powinno to być szczególnie przestrzegane, są one bowiem mięsożercami bezwzględnymi, psy natomiast to mięsożercy względni. Oznacza to tyle, że konsekwencja w niepodawaniu kotu mięsa jest zawsze całkowite wyniszczenie organizmu zwierzęcia, która prowadzi do śmierci. W przypadku psów są to zazwyczaj nie tak drastyczne konsekwencje, chociaż fakt ten również odbija się na ich zdrowiu. Co ważne, większość marketowych karmy dla zwierzą (kotów i psów) posiada w swoim składzie zaledwie 4 proc. mięsa, co jest niewystarczające dla tychże zwierząt. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie tak zwana dieta barf, czyli żywienie naszych pupili pokarmem, który składa się w głównej mierze z surowego mięsa.

Posiłki takie możemy przygotowywać na przykład raz na miesiąc i gotowe pojedyncze porcje zamrażać w zamrażarce. W zależności od wielkości naszej zamrażarki możemy robić to nawet rzadziej. Do przygotowania posiłku będzie nam potrzebne kilka składników, dlatego też lepiej jest takie porcja przygotować raz na dłuższy okres czasu.