Czy odpowiednie nawodnienie szkółki roślinnej jest problematyczne?

Pielęgnacja przydomowego ogrodu lub prywatnej uprawy nie sprawia zazwyczaj większych problemów. Czy inaczej wygląda to w przypadku nawadniania szkółek roślinnych? Wydaje się, że tak, ponieważ roślin jest więcej, a uprawa jest szczególnie kontrolowana.

Sposoby nawadniania szkółek roślinnych

nawadnianie szkółekTak, to prawda. Nawadnianie szkółek roślinnych powinno przebiegać w sposób odpowiedni dla rodzaju uprawy i etapu wzrostu roślin. Dlatego w przypadku nawadniania szkółek, najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w odpowiedni system nawadniania. Systemów jest wiele, zaczynając od zraszaczy polowych, po zamgławiacze, czy nawadnianie kroplowe. Każdy z nich spełnia inną funkcję i sprawdzi się przy konkretnej uprawie. Jeśli mamy do czynienia z młodą uprawą pod zadaszeniem, sztuczne nawadnianie jest jedynym źródłem wody. W takich przypadkach polecanym systemem mogą być np. minizraszacze lub zamgławiacze, które charakteryzują się drobną kroplą, idealną dla tego typu upraw. Inne rozwiązanie stosowane jest w przypadku roślin w małych doniczkach. Nawadnianie jest możliwe za pomocą belki ze specjalnymi dyszami rozprowadzającymi wodę. Najbardziej znanym systemem nawadniania szkółek jest zraszacz obrotowy, który jest na pewno znany z przydomowych ogrodów czy upraw na wsiach. Warto również wspomnieć, że nawadnianie szkółek odbywa się systemami kroplowymi. Stosowany jest w przypadku roślin, które wymagają szczególnej pielęgnacji, a inny sposób nawadniania mógłby im zaszkodzić. Sposób nawadniania szkółek jest taki ważny, ponieważ stanowi istotny element produkcji na każdym etapie uprawy roślin.

Odpowiednie nawadnianie szkółek to początek drogi do osiągnięcia zysku przez plantatora. Dobrą decyzją jest inwestycja w ten sukces, przez wyposażenie swojej szkółki w system nawadniania spełniający wymagania uprawianej roślinności. Inwestycja w zyski, to dobra inwestycja!