Czy można odzyskać podatek VAT z UE?

Wiele firm w obecnych czasach odbywa częste podróże zagraniczne do krajów UE. Wynikają one przede wszystkim z konieczności zdobycia nowych klientów, a przede wszystkim kontrahentów. Oczywiście, takie podróże mogą być bardzo dużym wysiłkiem finansowym dla danej firmy.

Jak szybko odzyskać VAT z UE?

całkowity zwrot podatku vat z zagranicyWiele firm w obecnych czasach wykonuje bardzo częste podróże do krajów zagranicznych, szczególnie tych wchodzących w skład UE. Oczywiście każda taka podróż związana jest z koniecznością opłacenia bardzo wysokich kosztów dodatkowych. Mowa tutaj o kosztach parkowania, noclegu, czy też pożywienia. Do wszystkich tych kwot należy oczywiście doliczyć podatek VAT, według obowiązujących w danym kraju składek. Jak się jednak okazuje całkowity zwrot podatku vat z zagranicy jest w pełni możliwy. Dzięki temu, można znacznie zmniejszyć koszty odbywania podróży służbowych do krajów UE. Oczywiście, aby było to możliwe, trzeba być obeznanym z zapisami prawa podatkowego, które obowiązują w danym kraju. W przypadku jednak, gdy nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, z pewnością na pomoc przyjdą nam zewnętrzne firmy, które specjalizują się w tej tematyce. Mogą się nam one okazać przydatne w szczególności podczas sporządzania odpowiednich wniosków, które przecież trzeba sporządzić w obcym języku. Znajomość wszelkich kruczków prawnych, które obwiązują w danym kraju również może się okazać przydatna. Dlatego też wybierając pośrednika podczas załatwiania zwor tu kosztów VAT można liczyć na to, że załatwianie formalności potrwa znacznie krócej.

Częste podróże zagraniczne mogą być sporym wysiłkiem finansowym dla firmy. Dlatego tak ważne jest, by tam, gdzie jest to możliwe, starać się o zwrot kosztów poniesionych podczas podróży do innego kraju. Z pewności starać się można o zwrot podatku VAT.