Czy baseny przy domach są popularne?

Posiadanie własnego basenu wciąż wiąże się z jakimś luksusem. Panuje przekonanie, że tylko ludzie bogaci mogą pochwalić się basenem przy swojej posiadłości, choć coraz częściej bywa tak, że osoby decydują się wykopać basen. Jest to znacznie rzadsza opcja od basenów stawianych sezonowo, a później składanych, ale i tak gdzieniegdzie się one pojawiają. 

Co wiąże się z budową basenu? 

basen w ziemiDecyzja o posiadaniu własnego basenu przede wszystkim zależna jest od miejsca, w jakim ten basen chce się umieścić. Warto wybrać miejsce najbardziej nasłonecznione, bo wtedy woda będzie ciepła dzięki słońcu, a co za tym idzie, wykluczy to dodatkowe koszty za ogrzewanie takiej wody. Można również uznać, że ten rodzaj basenów najczęściej pojawia przy domach jednorodzinnych. Dlaczego? Ponieważ ma się wtedy do  wygospodarowania kupiony wcześniej kawałek ziemi, który można oddać pod montaż basenu. Tak naprawdę basen w ziemi charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest znacznie trwalszy i jego użytkowaniem można cieszyć się przez lata. Zaletą takich basenów jest również to, że ich wielkość można dostosować do domowników – w tym przypadku należy zaznaczyć, że przy większym basenie potrzebne jest pozwolenie na budowę. Jest ono wymagane w momencie, gdy powierzchnia basenu jest większa niż 30 m2. Najbardziej popularne wśród tych basenów są kształty prostokątne. Im bardziej wymyślny kształt, tym basen będzie droższy. Takie baseny są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych, a naprawdę rzadko z drewna czy stali nierdzewnej. Jednakże sam basen to pół sukcesu, bo jeśli domownicy chcą się cieszyć zabawami nad wodą, to należy pamiętać o tym, że równie ważne są akcesoria oczyszczające wodę. 

Przydomowy basen wydaje się drogą inwestycją, jednakże nie tak drogą jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie coraz częściej można spotkać take baseny przy domach jednorodzinnych i zapewne będzie ich więcej. Jest to świetny wybór dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas w domu, ponieważ takim basenem fundują sobie dodatkową aktywność fizyczną.