Ciekawe doniczki do powieszenia

Rośliny są w naszym otoczeniu od zawsze czy tego chcemy, czy nie. Nie mniej jednak nie każdy się decyduje na posiadanie ich w domu, gdyż wymagają systematycznej pielęgnacji. Co prawda nie jest to trudne i warto pomyśleć choć o kilku kwiatkach w doniczkach.

Jakie mamy rodzaje doniczek?

doniczki do powieszeniaOsoby, które zaczynają przygodę z domowymi roślinami, najczęściej kupują je w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych lub przez internet. Są one sprzedawane w doniczkach, które można bezpośrednio postawić na parapecie okna, na stole, meblach czy na półce. Równie dobrze można je wsadzić do ozdobnej osłonki, dzięki czemu zyskają oryginalny element estetyczny. Jednakże nie zawsze mamy miejsce na układanie doniczek, a chcemy mieć dużo roślin. W takiej sytuacji sprawdzą się doniczki do powieszenia, które można zamontować na balkonie, ale także w domu. Przede wszystkim, są to modele standardowe ze specjalnymi uchwytami lub sztywnymi sznurkami, za które można je powiesić na specjalnym haku. Innym rodzajem są doniczki z kieszeniami, które wyglądają jak organizer na ręczniki czy bieliznę w szafie. Posiada liczne kieszenie ułożone jedna pod drugą, do których wsypuje się ziemie i sadzi w niej dowolne rośliny. Co ważne, można je w takiej donicy bezpiecznie podlewać, ponieważ jest wykonane z nieprzemakalnego materiału. Taka doniczka jest doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach, gdzie jest niewiele wolnej przestrzeni, gdyż można ją powiesić na drzwiach. Będzie też oryginalną dekoracją na poręczy balkonu.

Jeżeli chcemy kupić doniczki do kwiatków, to na pewno je dostaniemy w każdym sklepie ogrodniczym, a nawet w kwiaciarni. Jednakże w najniższej cenie je znajdziemy w sklepach internetowych, które również maja ich największy wybór. Za model kieszeniowy zapłacimy nie więcej niż 30 zł.