domki

Chcę otworzyć własny biznes

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej. Rodzice wychowywali mnie między innymi w myśl hasła „pracuj w zawodzie, który kochasz a nigdy nie będziesz musiała pracować”.

Domki drewniane dobry pomysł na własny biznes

domkiMoim problemem jest jednak to, że sama nie wiem co chciałabym robić. Nie posiadam żadnych szczególnych uzdolnień, nie mam też żadnego nietypowego hobby. Ostatnio coraz mocniej świta mi w głowie myśl o przeniesieniu się w góry lub nad morze. Tylko sama nie wiem, co mogłabym tam robić? Pracy sezonowej jest sporo ale co poza tym? Rybakiem chyba nie zostanę. Myślałam, że mogłabym kupić jakąś działeczkę. Domki letniskowe nad morzem muszą być całkiem dochodowe. Najpierw warto się jednak temu dobrze przyjrzeć. Myślę, że w przyszłym miesiącu wybiorę się nad Bałtyk i zobaczyć jak sobie radzą tamtejsze komfortowe domki nad morzem. Martwi mnie przede wszystkim ta sezonowość. Czy właściciele są w stanie się utrzymać przez cały rok tylko z tego co zarobią w wakacje? A może jednak wcale nie wygląda to tak kolorowo i poza sezonem są zmuszeni na przykład dojeżdżać do większych miejscowości do pracy? Nie dawało mi to spokoju. Postanowiłam nie czekać do lata i już teraz obdzwonić parę miejsce. Okazało się, że reklamowane w internecie domki drewniane nad morzem są teraz całkiem poza zasięgiem. Większość telefonów milczała.

Na koniec dodzwoniłam się do jednej pani, która przybliżyła mi bardziej pracę i życie nad morzem. Niestety jest sporo wad takiego życia ale, jak zauważyła starsza pani, samo morze rekompensuje wiele z nich. Myślę, że jest to coś wartego dalszych przemyśleń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *