Ceny mebli kuchennych

Dobre meble wcale nie muszą kosztować kroci. O tym przekonujemy się, kiedy uda nam się odwiedzić kilka salonów meblowych i przyjrzeć asortymentowi, który się tam znajduje. Prezentowane w salonach kuchnie bardzo różnią się od siebie cenowo, ale ta różnica wynika zazwyczaj z faktu, że niektóre meble sygnowane są po prostu marką, a inne nie.

Wybór odpowiednich zależy nie tylko od pojemności naszego portfela, ale również od gustu i miejsca, w jakim je kupujemy. Dla przykładu najwyższe ceny w tym względzie posiada Warszawa i Kraków, najniższe zaś Trójmiasto. Gotowy komplet, który ma 2 metry, można tam kupić już za około tysiąc pięćset złotych, podczas gdy w Warszawie kosztuje przynajmniej kilkaset złotych drożej.
Jednakże, jeżeli chcielibyśmy jechać do innego miasta, żeby kupić taniej, to musimy się liczyć z tym, że poniesiemy koszty transportu, które mogą być nawet wyższe od tych, jakie stanowi cena mebli. Metra kwadratowy plasuje się w granicach 500 – 2000 złotych, a w przypadku mebli ekskluzywnych, nawet kilku tysięcy za metr bieżący. Meble kuchenne w takich cenach kupowane są jednak niezmiernie rzadko, większość osób stawia na tańsze wersje i jest gotowa takie meble wymienić po kilku latach. Naszym zdaniem najlepiej jest znaleźć złoty środek, stylowe meble kuchenne i cenę oscylującą między wysoką a niską.

Co do tego, jak takie kuchnie mają wyglądać, to wydaje nam się, że końcową ocenę powinno się jednak pozostawić zamawiającym, wszak to oni wiedzą najlepiej, jaki mają gust. My możemy tylko podpowiedzieć, że nie wszystko, co wygląda pięknie i jest drogie, jest jednocześnie takie dobre jakościowo.