Biegać w grupie

 

Naszą biegową przygodę zaczynaliśmy oddzielnie. Spotykaliśmy się zawodach, mijaliśmy na trasach, dzieliliśmy doświadczeniami i pomysłami. Tych ostatnich było na tyle dużo, że w końcu postanowiliśmy utworzyć grupę, która ostatecznie stała się stowarzyszeniem.

Promujemy się na biegowych koszulkach

koszulka biegowa z nadrukiemMiłośników biegania wszędzie jest pełno. Nie jest to nic zaskakującego, ponieważ sama aktywność fizyczna to codzienność dla wielu osób. Skoro więc uprawia się jakaś dyscyplinę sportu, nie ważne, czy bardziej, czy mniej amatorsko, to warto robić to w grupie. A zorganizować się wcale nie jest trudno, co pokazał nasz przypadek. Zaczęło się od kilku amatorów biegowego trybu życia, a dzisiaj jest nas już kilkudziesięciu. Spotykamy się regularnie na treningach, wspólnie wyjeżdżamy na zawody. Wykonaliśmy również naszą stronę internetową, a dzięki sformalizowaniu działalności możemy starać się o dotacje, na przykład na organizację własnego biegu. Co więcej, zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest promocja, dlatego staramy się, by było nas widać w okolicy i nie tylko. Zaczęliśmy od tego, by koszulka biegowa z nadrukiem z nazwą i znakiem stowarzyszenia znalazła się w szafie każdego członka grupy. Najpierw jedna, potem kolejna, następnie bluza, zimowa czapka i inne elementy garderoby. Wpadliśmy również na pomysł organizacji biegu. Zdecydowaliśmy się na dystans 10 km. Impreza okazała się frekwencyjnym sukcesem, a w kolejnym roku przyjechało jeszcze więcej osób. Bieg stał się znakomitą wizytówką, ale również możliwością integracji sportowców, nie tylko z naszej grupy, ale z całego regionu.

Stworzenie biegowego stowarzyszenia było świetnym pomysłem. Dzięki temu poznaliśmy wiele nowych osób, z którymi dzielimy pasję. Nasze biegowe koszulki z nadrukowaną nazwą  grupy widać w wielu miejscach w Polsce. Dzięki temu udało się także zaprzyjaźnić z wieloma innymi stowarzyszeniami.