Bezpieczeństwo wyrobów w czasie transportu

Towary, wyroby i produkty są transportowane od producenta aż do odbiorcy najczęściej za pomocą dużych samochodów ciężarowych. Bardzo często przewożeniem towarów zajmują się również firmy kurierskie. Na czas transportu wszystkie paczki muszą być opakowane, tak aby można było uchronić ich zawartość przed uszkodzeniem czy zniszczeniem.

Podstawowym artykułem opakowaniom jest folia stretch jumbo. Dzięki niej można opakować praktycznie każdy rodzaj artykułu. Taśma pakowa z powodzeniem nadaje się dopakowania zarówno małych, jak i znacznie większych przedmiotów. Niektórzy producenci oferują możliwość wykonania na indywidualne zlecenie klienta taśm z nadrukiem. Nadruk jest wykonywany według instrukcji klienta. Może zawierać jego logo lub nazwę. Dzięki paczkom czy towarom opakowanym za pomocą taśmy z logo producenta zwiększa się jego rzetelność jako kontrahenta.
Drugim popularnym i bardzo praktycznym rodzajem materiału opakowaniowego jest folia stretch. Jest to przeźroczysta folia, dzięki której zapakowane w niej artykuły mogą być chronione przed uszkodzeniami i zabrudzeniami na czas transportu. Folia doskonale nadaje się do pakowania zarówno przedmiotów wielkogabarytowych, jak i mniejszych.
Producent folii stretch oferuje także maszyny, dzięki którym możliwe jest łatwiejsze i szybsze posługiwanie się folią. Są to tzw. dyspensery, które znacznie ułatwiają proces pakowania.

Producenci materiałów opakowaniowych oferują jeszcze cały szereg innych materiałów do pakowania. Zamówienie zależy od potrzeb klienta. Do pakowania można zamówić nie tylko zwykłe folie czy taśmy, ale można zamówić także taśmy przemysłowe, taśmy samoprzylepne, woreczki do pakowania. Możliwości jest bardzo dużo. Przy większych zamówieniach można liczyć na korzystne rabaty. Ofertę materiałów opakowaniowych można spotkać w internecie.